-
Liker koji nastaje sjedinjenjem rakije i borovnica (lat. Vaccinium myrtillus) uz dodavanje šećera, također se i naziva borovniček. Tamno plava boja, sa maceriranim borovnicama unutar boce daje ugodan i osvježavajući prirodan okus borovnica. Naglašenost borovnica je usklađena sa rakijom te borovnica prevladava svojim ugodnim okusom i mirisom.
-
Vrhuski šampionski destilat dobiven destiliranjem komine (dropa) sorte Malvazije. Ponosnim nazivom Istriana odležala je 18 mjeseci u drvenim bačvama-barrique od hrasta kitnjaka. Sazrijevanjem u drvenim bačvama odlikuju je note mekoće i harmoničnog bouqueta. Uravnoteženim okusom vrlo joj je izražen snažan karakter koji se harmonično dnadopunjuje sa notama karamele, vanilije i suhe smokve iz hrasta.
-
Liker od kvalitetne rakije komovice i bagremovog (akacija) meda. Nakon posebne procedure sjedinjenja meda i rakije, te uz pravodobno odležavanje dobiva se medica posebnog okusa i mirisa, nježne zlatno-žute boje, ugodnog okrepljućujeg okusa. Rashlađena medica je tradicijsko piće istarskih obitelji, te se konzumira u raznim društvenim prigodama.
-
Rakija dobivena destiliranjem komine (dropa) sorte Malvazije. Svojom kristalnom čistoćom i laganim aromatičnim okusom grožđa pokazuje kvalitetu i tradiciju koja je njegovana godinama iz koljena na koljeno. Samo za prave poznavatelje istinske čiste istarske rakije preporučuje proizvođač.
-
Voćna rakija dobivena destilatom fermentirane šljive (lat. Prunus domestica L.), uz pravilno odležavanje dobiva se kvalitetna voćna rakija nježno zlatne boje, koja ispunjava okusom i karakterističnim mirisom istarske šljive.
-
Rakija u kojoj je spoj istarske tradicije u pripravljanju kvalitetne rakije i dalmatinske tradicije u pripravljanju suhih smokava (lat. Ficus carica L.). Pomno odabrane smokve stavljaju se u bocu, te se nadopunjuju rakijom, nakon pravodobnog odležavanja dobiva se rakija zlatno-smeđe boje. Istinski okus rakije i smokve ponosno nazivamo „mediteran u boci“ koji svojim okusom i mirisom daje naglasak na odvažan proizvod koji uz rashlađivanje postaje opsesija.
-
Istarska rakija usklađena sa pravilnim odabirom devet ljekovitih trava te sa pravilnim sazrijevanjem, dobiva se ljekovita rakija u kojoj se nalazi sklad aromatičnog i ukusnog okusa, blago zelenkaste boje. Trave koje se koriste vrlo su zastupljene u Istri te su njihova ljekovita svojstva poznata od pamtivijeka, te najviše dolaze do izražaja ako su macerirane u rakiji, također i ako su pravovremeno ubrane. Menta paprena (lat. Mentha piperita), Menta divlja (lat. Mentha longifolia), Ruta (lat. ruta), Ružmarin (lat. Rosmarinus officinalis), Mažuran (lat. Orriganum majorana), Stolisnik (lat. Achillea millefolium), Bosiljak (lat. Calamintha officinalis), Kadulja (lat. Salvia officinalis), Koromač (lat. Foeniculumvulgare).
-
Tamno crvena boja višnje (lat. Prunus cerasus L. ), te njen kiselkast okus, veoma je privlačan i osvježavajući u raznim prehrambenim kombinacijama pa tako i u rakiji, poznat i pod nazivom višnjevac. Kombiniranjem višnji sa šećerom, uz osebujan okus prirodne arome dobivamo vrlo ukusan i mirisan liker koji je privlačan te vrlo osvježavajući. Skladnost rakije te okus višnji uz intenzivno prirodno crvenu boju kvalitetan je liker kojeg konzumiramo rashlađenog.